چاپ        ارسال به دوست

نهمین دوره بازی های آسیایی 2019 ناشنوایان / هنگ کنگ

مهران تیشه گران: به تکرار جایگاه پنجمی دوره قبل خوشبین هستیم/ امیدواریم سبد مدال هایمان رنگین تر شود

رئیس فدراسیون ورزش ناشنوایان گفت: با توجه به شرایط به رغم کاهش نفرات، امیدواریم که رتبه پنجمی دوره قبل را تکرار کنیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های ناشنوایان و به نقل از خبرگزاری فارس، مهران تیشه گران رییس فدراسیون ورزش ناشنوایان با اشاره به نهمین دوره بازی های آسیایی 2019 ناشنوایان که از 10 الی 21 آبان ماه در هنگ کنگ برگزار خواهد شد، گفت: فدراسیون ناشنوایان 17 رشته را پوشش می دهد و خودش به تنهایی یک وزارت ورزش است. از چند ماه قبل اردوهای خود را برای حضور در بازی های آسیایی ناشنوایان آغاز کرده ایم و ورزشکاران در رشته های مختلف درگیر هستند. متاسفانه همانند همه رشته ها و فدراسیون های دیگر، مشکلات مالی و بودجه مهمترین دغدغه ما است اما تمرینات به شکل فشرده ادامه دارد تا مهیای این بازی ها شویم.

وی در رابطه با کاروان اعزامی اظهار داشت: با توجه به مشکلات فوق، در دوره اخیر تصمیم گرفتیم تا کاروان را کیفی سازی کنیم و کاروان فعلی 60 درصد دوره قبل است اما رشته هایی اعزام می شوند که جملگی مدال آور هستند. به عنوان مثال در فوتسال تیم اول آسیا هستیم و در تکواندو و جودو همیشه جزو قدرت های درجه یک بوده ایم. در دوومیدانی، شنا، والیبال ساحلی و تنیس روی میز امید فراوانی به کسب مدال داریم و با توجه به شرایط فوق به رغم کاهش نفرات، امیدواریم که رتبه پنجمی دوره قبل را تکرار کنیم.

 

تیشه گران درباره رقبای جدی ایران در این رقابت ها اظهار داشت: همانند همه رشته ها، در بازی های ناشنوایان نیز مثلث تیم های شرق آسیا یعنی چین، کره و ژاپن رقبای اصلی ما هستند. در سالهای اخیر کشورهای آسیای میانه نظیر قزاقستان و ازبکستان هم سرمایه گذاری وسیع و خوبی داشته اند و رقبای قدری محسوب می شوند. هنگ کنگ میزبان هم قطعا حرف هایی برای گفتن خواهد داشت.

وی در پاسخ به این سئوال که چرا رشته های جذاب و مهمی چون کشتی، کاراته و والیبال در قهرست بازی ها قرار ندارد، گفت: فهرست بازی ها همانند المپیک و بازی های آسیایی با نظر میزبان بسته می شود و با توجه به اینکه هنک کنگ در رشته هایی همچون کشتی، کاراته، والیبال و حتی تیراندازی، محلی از اعراب ندارد، از همین رو در این دوره با نظر میزبان این رشته ها برگزار نخواهد شد. این مسابقات در 12 رشته برگزار می شود که ما با توجه به پتانسیل و توانایی کسب مدال در 8 رشته شرکت خواهیم کرد.

رئیس فدراسیون ورزش ناشنوایان درباره با پیش بینی کسب مدال کاروان ایران در این دوره گفت: معمولا پیش بینی تعداد مدال کار دشواری است اما ما خوشبین هستیم به رغم کاهش تعداد نفران بتوانیم 40 مدال دوره قبل را تکرار کنیم به ویژه اینکه در رشته هایی مثل تکواندو و جودو تعداد اوزان افزایش داشته و از همین رو امیدواریم که سبد مدال ما نیز در این دوره رنگین تر شود.


١٨:٥٥ - شنبه ٩ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ١٦٨١    /    تعداد نمایش : ١٧٥٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: