چاپ        ارسال به دوست

دکتر تیشه گران: سجادی از من بهتر زبان اشاره را بلد است

دکتر تیشه گران پیرامون پاداش ناشنوایان تاکید کرد: در گذشته اگر ۱۰۰ درصد قهرمانان عادی پاداش می‌گرفتند، ناشنوایان ۱۷ درصد دریافتی داشتد اما در زمان سلطانی فر به ۶۰ درصد رسید.
 
 به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های ناشنوایان ؛ دکتر مهران تیشه گران رئیس فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان در مراسم بدرقه تیم ملی والیبال ناشنوایان اظهار داشت: سالهای دور به عنوان یک دونده از سال ۶۳ با سجادی بودیم. از نمایندگان و رییس جمهور بابت این اطمینان به جامعه ورزش برای استفاده از یکی از تحصیلکردگان و قهرمانان این جامعه که داشتند، تشکر می کنم. امیدوارم او با تجربیاتش در عرصه مدیریت و ورزش تصمیمات درستی برای ورزش بگیرد.‌ جامعه ورزش هم یار و یاور اوست چون او از خانواده ورزش است. او هرجا که می رود تا بازدید کند، وقتی برایش گزارش می دهند او خود بهتر از جریانات آن رشته خبر دارد. امیدوارم روز به روز با کمک معاونینش و حمایت نمایندگان در کار خود موفق باشد.
 
وی افزود: سجادی از من بهتر زبان اشاره را بلد است و باعث افتخار ماست. در ورزش ناشنوایان ما در سطح جهان مشکل رنکینگ نداریم. ۴ رشته ورزشی در اردو هستند. میزبان کاراته و تکواندو جهانی هستیم. در ۳ رقابت شرکت کردیم، در کشتی نایب قهرمان ۴ رده شدیم، در استانبول برای حضور در المپیک اول آسیا شدیم. مشکلاتی در زمینه امکانات داریم. از لحاظ اعتباری مثل یک فدراسیون خیلی کوچک هستیم.
 
او در خصوص حضور نمایندگان گفت: حامی اصلی ناشنوایان همین نمایندگان حاضر در مراسم به خصوص فرشادان است. اصلی ترین مشکل آنها پاداش و معیشت آنهاست.
 
دکتر تیشه گران پیرامون پاداش ناشنوایان تاکید کرد: در گذشته اگر ۱۰۰ درصد قهرمانان عادی پاداش می‌گرفتند، ناشنوایان ۱۷ درصد دریافتی داشتد اما در زمان سلطانی فر به ۶۰ درصد رسید. هیچ فرقی بین این عزیزان و قهرمانان عادی نیست. از سجادی می خواهم پاداش آنها را بدهد.
 
او درخصوص استخدام کردن ناشنوایان بیان داشت: یک پارالمپیکی و یک المپیکی می‌تواند استخدام شود اما قهرمانان ناشنوایان ما حمایت نمی‌شوند چون ما جزو IOC و IPC نیستیم. مجموعه ۱۵ هزار متری ای که داریم برای ۴۵ سال پیش است. هر ۱۵ سال قرارداد تمدید می‌شود اما ۳ سال پیش به حالت ۵ ساله تغییر یافت. تنها خانه ناشنوایان کشور همین‌جاست.
 
دکتر تیشه گران با گلایه از کمبود امکانات تصریح کرد: در سطح کشور اما امکانات به اندازه کافی نیست. از سجادی و معاونت استانهایش می خواهم به مدیران دستور دهد طبق ماده ۸۸ به ما امکانات بدهند. ۷ سال هست که در خدمت این عزیزان هستم اما به اندازه سجادی زبان اشاره را بلد نیستم. مسابقات جهانی والیبال ایتالیا را در پیش داریم و امروز با حضور وزیر و نمایندگان مجلس بدرقه کننده آنان هستیم. ما هم دومی هم سومی المپیک ناشنوایان را داریم.
 
وی درمورد ظرفیت سالن ۱۵ هزار نفری گفت: از اردبیهشت هزاران نفر اردو داشتیم. امیدوارم قول هایی که اینجا به ناشنوایان می‌دهیم را بتوانیم با موفقیت انجام داده و صندلی را به دوستان بعدی بسپاریم. امیدوارم روزی شاهد شکوفایی بیشتر ورزش کشور با حضور سجادی باشیم.


٢١:٢٠ - سه شنبه ٢٣ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ٢١٦٠    /    تعداد نمایش : ٨٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: