چاپ        ارسال به دوست

دکتر سلطانی فر در بازدید از تمرینات کاروان ورزشی ناشنوایان ؛

حضور ورزش ناشنوایان در رقابت های بین المللی را با وجود مشکلات مالی محدود نکردیم

وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: ورزش بانوان در سراسر ایران مورد حمایت قرار دارد و با وجود مشکلات مالی حضور ورزشکاران ناشنوا را در رویدادهای بین المللی محدود نکردیم .
به گزارش روابط عمویم فدراسیون ورزش های ناشوایان و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، دکتر مسعود سلطانی فر در بازدید از تمرینات تیم های ملی ناشنوایان در آستانه بازی های آسیایی هنک کنگ ، با تبریک روز جهانی ناشنوایان ،اهمیت توجه به جامعه ناشنوایان را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت : دکتر روحانی رییس جمهور برای حمایت از قشر ناشنوا نیز توجه زیادی دارد و همه دستگاه های اجرایی هم در تلاشند تا بتوانند اقدامات بیش‌تری را برای رسیدگی به مشکلات این قشر انجام دهند .
 
وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه ورزشکاران ناشنوا در سراسر کشور برای استفاده از اماکن ورزشی مشکلی نخواهند داشت ، تصریح کرد : بر اساس هماهنگی با معاونان ، مدیران کل استانی امکانات مورد نیاز برای ورزشکاران ناشنوا را در سراسر استان در اختیار آنها خواهند گذاشت  و از این بابت هیچ مشکلی وجود ندارد .
 
دکتر سلطانی فر در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به محدودیت های مالی که در اثر تحریم های ظالمانه بوجود آمده ، گفت : با وجود مشکلات مالی به هیچ وجه حضور ورزشکاران ناشنوا در عرصه بین المللی را محدود نکردیم .
 
وزیر ورزش و جوانان برخورداری فدراسیون از اعضای هیات رییسه قوی و با نفوذ را نقطه قوت دانست و تصریح کرد : علاوه بر هیات رییسه که توانایی بسیاری برای تسریع در امور جاری فدراسیون را دارد ، دکتر صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک به عنوان یکی از ارکان اصلی ورزش حمایت لازم را از ورزش ناشنوایان دارد.
 
دکتر سلطانی فر توانمندی ورزشکاران ناشنوا را ستود و توضیح داد :در برخی از رشته‌ها هم در سطح جهانی جایگاه مناسبی داریم و هم در سطح آسیایی. جامعه آماری ناشنوایان جامعه آماری قابل توجهی است و بسیاری از ورزشکاران این قشر حتی توانایی رقابت با ورزشکاران سالم را دارند. 
 
وزیر ورزش و جوانان با ابراز امیدواری از اینکه کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی پیش رو جایگاه مناسبی را کسب کند ، اظهار داشت :تلاش می‌کنیم بتوانیم تجهیزات لازم را علاوه به امکانات ورزشی در اختیار آنها قرار دهیم.
 
دکتر سلطانی فر در خصوص پاداش ورزشکاران افتخار آفرین ناشنوایان تصریح کرد : آیین‌نامه پرداخت پاداش‌ها مشکلاتی داشت که پاداش‌ها را بر اساس سکه می‌سنجید که با توجه با نوسان سکه در سال‌های اخیر امکان پرداخت با این روش وجود نداشت و بدنبال تغییر آن هستیم از طرفی ورزشکاران ناشنوا انتظار دارند پاداش برابری به عنوان مثال با ورزشکاران جانباز و معلول بگیرند که  البته با توجه به قیمت سکه  که در سال‌های اخیر بیش از 2 و نیم برابر شده باید ببینیم چقدر این پاداش قابل پرداخت است، اما تلاش می‌کنیم بهترین شرایط فراهم شود، اما اینکه یکسان پرداخت شود موارد و پارامترهایی وجود دارد که باید دیده شود.


١٣:٤٧ - دوشنبه ٨ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ١٧١٣    /    تعداد نمایش : ٤٨٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: