چاپ        ارسال به دوست

انعقاد تفاهم نامه فدراسیون ورزش های ناشنوایان با سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور

در جلسه ای با حضور مهران تیشه گران رئیس فدراسیون و دکتر حسنیی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور ، تفاهم نامه فی مابین  منعقد گردید .

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های ناشنوایان ؛ معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور پس از انعقاد این تفاهم نامه اظهار داشت: تربیت بدنی و سلامت علاوه بر اینکه یکی از ساحت های تعلیم و تربیت تمام ساحتی است جز اثرگذارترین ساحت های تعلیم و تربیت بر دیگر ساحت ها نیز می باشد.
دکتر حسینی افزود: جوهره اصلی سند تحول بنیادین، تعلیم و تربیت تمام ساحتی است و یکی از ساحت های تعلیم و تربیت تمام ساحتی، تربیت بدنی و سلامت است که از اهمیت ویژه ای برای دانش آموزان با نیازهای ویژه برخوردار است. وی در ادامه تصریح کرد: تربیت بدنی و سلامت علاوه بر اینکه یکی از ساحت های تعلیم و تربیت تمام ساحتی است جز اثرگذارترین ساحت های تعلیم و تربیت بر دیگر ساحت ها نیز می باشد. دکتر حسینی افزود: برای دانش آموزان با نیازهای ویژه سه موضوع است که نسبت به دانش آموزان عادی از اهمیت بیشتری برخوردار است و آن ورزش، هنر و رویکرد مهارت آموزی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه می باشد.
وی با اشاره به منعقد کردن تفاهم نامه ای میان فدارسیون ناشنوایان و سازمان آموزش و پرورش استثنایی بیان کرد: ما باید بتوانیم در همه ی زمینه های ورزشی همکاری های گسترده ای داشته باشیم و باید فراتر از این تفاهم نامه در صحنه عمل این فعالیت های مشترک را با کمک فدراسیون ، به منظور ارتقاء تعلیم و تربیت و سلامت دانش آموزان با نیازهای ویژه، داشته باشیم.
مهران تیشه گران نیز در ارتباط با تفاهم نامه همکاری با سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت : به موجب اجرای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر ترویج فرهنگِ حضور، توانمندی و افتخار آفرینی جانبازان و معلولان از طریق ورزش، تفاهم نامه همکاری ما بین فدراسیونِ ورزش های ناشنوایان و سازمان آموزش و پرورش استثنائی امضا شد.
رئیس فدراسیون ناشنوایان ، کسب و حفظ سلامتی دانش آموزان ناشنوا از طریق توسعه و گسترش فعالیت های تربیت بدنی و ورزشی ، ارائه خدمات تربیت بدنی و ورزشی در گستره مدارس دانش آموزان ناشنوای کشور ، ایجاد زمینه های مناسب جهت ارتقا سطح علمی دست اندرکاران امور ورزشی جامعه هدف و همکاری و فراهم نمودن زمینه های کشف، رشد و پرورش استعداد های ورزشی جامعه هدف را از مهمترین مصوبات این تفاهم نامه عنوان کرد.

 


١١:٥٧ - سه شنبه ١٧ دی ١٣٩٨    /    شماره : ١٧٩٧    /    تعداد نمایش : ٤٨٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: