چاپ        ارسال به دوست

حضور رئیس فدراسیون ورزش های ناشنوایان در نشست هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک

رئیس فدراسیون ورزش های ناشنوایان مصوبات هفتاد و دومین نشست هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک و وضعیت حضور تیم های بسکتبال و فوتبال ناشنوایان در مسابقات انتخابی المپیک را تشریح نمود.

 

رئیس فدراسیون ورزش های ناشنوایان در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون پیرامون حضور در  هفتاد و دومین نشست هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک و حضور تیم های فوتبال و بسکتبال ناشنوایان در مسابقات انتخابی المپیک توضیحاتی را ارائه نمود.

دکتر تیشه گران ضمن تشکر ویژه از دکتر صالحی امیری ریاست محترم کمیته ملی المپیک به دلیل شخصیت بارز و احساس مسئولیت ایشان به جامعه معلولیت به ویژه ناشنوایان و هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک ، اظهار داشت : با توجه به اینکه فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان زیر نظر کمیته ملی المپیک نیست اما این کمیته همیشه حمایت های لازم را به فدراسیون در زمینه آماده‌سازی تیم‌ها داشته است و همیشه قدردان لطف کمیته ملی المپیک هستیم  .

وی گفت : حدود 3 هفته پیش رئیس کمیته ملی المپیک به همراه اعضای هیأت اجرایی از فدراسیون بازدید کردند و در این دیدار پس از استماع مشکلات و خواسته های 4 نفر از ورزشکاران و قهرمانان ناشنوا ، مقرر گردید حمایتهای لازم از ورزشکاران ناشنوا و برنامه های پیشنهادی این فدراسیون صورت پذیرد و برای تصویب در نشست آتی هیأت اجرایی در دستور کار قرار گیرد.

رئیس فدراسیون اظهار داشت : در هفتاد و دومین نشست هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک که روز گذشته (18 آبان ماه) برگزار شد مقرر گردید درخواست فدراسیون ناشنوایان مبنی بر عضویت در کمیته ملی المپیک در مجمع آتی این کمیته که اوایل دی ماه برگزار می گردد ، مطرح و در صورت تصویب این فدراسیون به عنوان عضو اصلی کمیته ملی المپیک معرفی گردد.

در دیگر مصوبه مقرر گردید اعتبارات سال 99 این فدراسیون از جانب کمیته ملی المپیک از چهار میلیارد به هفت میلیارد ریال ارتقا پیدا کند.

دکتر تیشه گران گفت : با توجه به برگزاری بیست و چهارمین دوره المپیک تابستانی ناشنوایان در آذرماه 1400 در کشور برزیل ، مقرر گردید ورزشکاران المپیک گذشته و ورزشکارانی که شانس کسب مدال را دارند از ابتدای آذرماه سال جاری به مدت 1 سال ماهیانه از جانب کمیته ملی المپیک مقرری دریافت نمایند ، همچنین استخدام هشت نفر از قهرمانان المپیک ناشنوایان در دستگاه های اجرایی با هماهنگی و ارتباطات کمیته ملی المپیک در دستور کار قرار گرفت.

رئیس فدراسیون ناشنوایان درباره وضعیت حضور دو تیم بسکتبال و فوتبال نیز اظهار داشت : با توجه به برگزاری مسابقات انتخابی المپیک ناشنوایان در رشته های بسکتبال و فوتبال در قاره آسیا ، با تصمیم کمیته فنی ورزشکاران این دو تیم در تورنمنت انتخابی که اسفند ماه سال جاری برگزار می گردد ، حضور خواهند یافت.

دکتر تیشه گران در پایان گفت: ضمن تشکر از وزارت ورزش و جوانان ، اعضای هیأت رئیسه فدراسیون  ، کمیته ملی المپیک ، سازمان بهزیستی کشور و همه عزیزانی که ورزشکاران ناشنوا را در این چند ساله حمایت کردند ، انشاالله با هدف گذاری و برنامه ریزی درست این فدراسیون ، به بهترین نحو در جهت ارتقاء سطح دانش و توانایی ورزشکاران این رشته در راستای کسب عناوین قهرمانی در المپیک و جهان گام برداریم ، همچنین از تمامی مدیران و عزیزانی که در جهت به ثمر نشستن این مهم به جد تلاش کرده‌اند صمیمانه تشکر و قدردانی بعمل می‌آورم .


١٢:٥٠ - دوشنبه ١٩ آبان ١٣٩٩    /    شماره : ١٩٣٩    /    تعداد نمایش : ٥٧٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: