چاپ        ارسال به دوست

مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه 2023 ناشنوایان/ قرقیزستان؛

2 مدال نقره و 2 برنز؛ دستاورد کشتی آزاد ناشنوایان ایران در روز نخست

روز نخست کشتی آزاد قهرمانی آسیا و اقیانوسیه ناشنوایان با کسب 4 مدال نقره و برنز برای ایران همراه بود.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های ناشنوایان، روز اول کشتی آزاد قهرمانی آسیا و اقیانوسیه ناشنوایان که آخرین رشته این رقابت‌ها نیز محسوب می‌شود؛ صبح و عصر امروز (جمعه 19 اسفند) در بیشکک پایتخت کشور قرقیزستان برگزار شد و ماحصل تلاش آزادکاران ایران در 5 وزن نخست 2 مدال نقره و 2 برنز بود. امروز محمدمهدی سروش و حمیدرضا کنعانی (نقره)، همچنین حسین دریک‌وند و حسن مدانلو (برنز) برای ایران مدال‌آوری کردند. نتایج کامل کشتی‌های آزادکاران ایران در روز نخست به شرح زیر است:

57 کیلوگرم؛ محمدمهدی سروش کشتی نخست خود را به حریف قراقستانی واگذار کرد اما در ادامه موفق شد حریف ازبکستانی را ضربه فنی کند. وی به مدال نقره رسید.

65 کیلوگرم؛ محمد حقی در دور اول قافیه را به حریف قزاقستانی باخت و در ادامه مقابل نماینده میزبان (قرقیزستان) نیز شکست خورد‌‌.حقی کشتی آخر خود را هم به آزادکار مغولستانی واگذار کرد و چهارم شد.

74 کیلوگرم؛ حسین دریک‌وند پس از شکست مقابل رقیب قزاقستانی، کشتی دوم خود را با پیروزی مقابل نماینده مغولستان به پایان برد. وی در کشتی سوم مقابل کشتی‌گیر میزبان شکست خورد. این آزادکار ایران برنزی شد.

86 کیلوگرم؛ حمیدرضا کنعانی ابتدا مقابل آزادکار قزاقستانی شکست خورد و در ادامه موفق شد نماینده مغولستان را شکست دهد و به دلیل شکست مقابل کشتی‌گیر قزاق به مدال نقره برسد.

97 کیلوگرم؛ حسن مدانلو کشتی نخست خود را به کشتی‌گیر قراقستانی واگذار کرد. وی در کشتی بعدی مقابل آزادکار قرقیزستانی شکست خورد و در نهایت به مدال برنز بسنده کرد.

رقابت‌های روز دوم کشتی آزاد قهرمانی آسیا و اقیانوسیه ناشنوايان فردا (شنبه 20 اسفند) پیگیری خواهد شد.

 


٢٠:٣٤ - جمعه ١٩ اسفند ١٤٠١    /    شماره : ٢٦٣٤    /    تعداد نمایش : ١٥٧٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: