چاپ        ارسال به دوست

برای ارتقای ورزش ناشنوایان ؛

ناشنوایان در رقابت‌های باشگاهی شرکت می‌کنند

سرپرست دبیری فدراسیون ناشنوایان: برای افزایش سطح رشته‌های مختلف ورزش ناشنوایان، تلاش می‌کنیم تیم‌ها در مسابقات لیگ باشگاهی افراد شنوا شرکت کنند.
سرپرست دبیری فدراسیون ناشنوایان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: برای افزایش سطح رشته‌های مختلف ورزش ناشنوایان، تلاش می‌کنیم تیم‌ها در مسابقات لیگ باشگاهی افراد شنوا شرکت کنند.
 
پژمان معتمدی  افزود: تاکنون جلسات متعددی را با روسای انجمن‌های ورزش‌های مختلف ناشنوایان داشتیم که در پایان این جلسات مقرر شد تا روسای انجمن‌هایی که امکان حضور آن‌ها در مسابقات قهرمان کشوری و لیگ باشگاهی افراد شنوا وجود دارد، بعد از بررسی‌های لازم این موضوع را به ما اعلام کنند.
 
وی گفت: در بعضی از رشته‌ها قوانین داوری آن‌ها با افراد شنوا متفاوت است و امکان حضور ناشنوایان در مسابقات افراد شنوا وجود ندارد، اما در رشته‌هایی همچون تیراندازی، فوتبال، فوتسال، والیبال، و ورزش‌های رزمی ما شرایط تیم داری در لیگ افراد شنوا را داریم.
 
وی افزود: سطح عملکرد افراد ناشنوا نسبت به افراد شنوا پایین‌تر است و برای افزایش این سطح ما باید بتوانیم در لیگ باشگاهی افراد شنوا حضور پیدا کنیم تا ضمن کسب تجربه کم کم بتوانیم سطح رقابت‌های افراد ناشنوا را نیز افزایش دهیم.
 
وی درباره‌ی حضور تیم فوتبال ناشنوایان در لیگ باشگاهی افراد شنوا گفت: به دنبال رایزنی هستیم تا درمسابقات لیگ باشگاهی افراد شنوا شرکت کنیم. البته این حضور زمان بر است و بعید می‌دانم امسال بتوانیم در مسابقات لیگ باشگاهی فوتبال تیمی داشته باشیم. اما تمام تلاش بر این است تا بتوانیم این شرایط را برای تیم فوتبال ناشنوایان فراهم کنیم.
 
معتمدی افزود: به دنبال اجرایی شدن این موضوع در رشته‌های ورزشی بانوان هستیم تا بتوانیم شرایط حضور زنان ناشنوا را در مسابقات فوتبال و فوتسال افراد شنوا فراهم کنیم و کم کم جایگاه رشته‌های ناشنوایان را در بین مسابقات افراد شنوا پررنگ‌تر کنیم و بتوانیم سطح رقابت‌های را ارتقاء دهیم.


١٤:٤٠ - شنبه ١٠ خرداد ١٣٩٩    /    شماره : ١٨٥٩    /    تعداد نمایش : ١١٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: